Terörle mücadeleyi desteklemeden, evrensel değerler ve barış savunulamaz

Terörle mücadeleyi desteklemeden, evrensel değerler ve barış savunulamaz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bölücü terör örgütünün, Çınar Emniyet Müdürlüğü binasına yönelik saldırısını “barbarlık” olarak nitelendirdi.

Bölücü terör örgütünün Çınar Emniyet Müdürlüğü binasına yönelik saldırısını sosyal medya üzerinden sert bir dille eleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Türkiye’nin terörle mücadelesi, demokrasisini koruyan, sonuna kadar meşru bir mücadeledir. En son, Çınar’da saldıran barbarlığa karşı, Türkiye’nin korunmasıdır. Demokrasi ile barbarlık, eşit değildir. Terörle mücadeleyi desteklemeden, evrensel değerler ve barış savunulamaz” değerlendirmesinde bulundu.

Ömer Çelik, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde PKK’lı teröristlerin emniyet müdürlüğüne bombalı araçla saldırması sonucu ölü ve yaralıların bulunduğunu belirterek, “Bu alçakça terörü lanetliyoruz. Lanetli terör PKK-DAİŞ koalisyonu ile ülkemizi, insanımızı hedef alıyor” ifadesini kullandı.

Terörle mücadelenin demokratik ve insani değerleri koruma mücadelesi olduğuna dikkati çeken Ömer Çelik, şunları kaydetti:

“Haklı ve meşrudur. Türkiye’nin savunulmasıdır. ‘Barış’ kelimesine hakkını vermek isteyenler bilmelidir ki iki eşit gücün savaşı yok ortada, meşru gücün terörle mücadelesi var. O nedenle devlete seslenenlerin önce terörün insanlık dışı yapısına tavır alması ve lanetlemesi gerekir. Terörle mücadele operasyonlarının durmasını talep etmek, demokratik ve insani değerleri PKK ve DAİŞ karşısında savunmasız bırakmaktır.”

“Terörle mücadele ile terör eylemlerini iki eşit kabul ederek, ‘barıştan’ bahsetmenin demokrasi ile barbarlığı eşit tutmaktır” ifadelerini kullanan Ömer Çelik ayrıca, “Türkiye’nin terörle mücadelesi, demokrasisini koruyan sonuna kadar meşru bir mücadeledir. En son Çınar’da saldıran barbarlığa karşı Türkiye’nin korunmasıdır. Demokrasi ile barbarlık eşit değildir. Terörle mücadeleyi desteklemeden, evrensel değerler ve barış savunulamaz” açıklamasında bulundu.

enerji petrol medya -TÜRKİYE  - DÜNYA -  HABER ,HABERLER -TÜRKİYEseers cmp badge