Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak yılbaşını madencilerle geçirdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak yılbaşını madencilerle geçirdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, yeni yılı maden ocağında geçirdi. Zonguldak Kozlu TTK Müessese Müdürlüğü’ne gelen Bakanları Zonguldak Valisi Ali Kaban karşıladı.

TTK Kozlu Müessese Müdürlüğü’nde kısa bir eğitimden geçen bakanlar, beraberindeki AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Özcan Ulupınar, Faruk Çaturoğlu ve partililer ile birlikte önce kurum binasında madenci elbisesi giydi. Baretlerini giyen bakanlar, ardından Kozlu Müessese Müdürlüğü yetkililerinden yer altında 30 dakika yeten madenci maskesi hakkında bilgi aldı.

Emek, iş gücü, Zonguldak’ta buranın merkezi. Yeni yıla burada girmek istedik. Aynı zamanda yerli kaynaklarımıza, madenciliğimize, gerekli ehemmiyeti verme noktasında burada birlikte geçirmek istedik. Vekillerimiz, başkanlarımız, valimiz, aynı şekilde sağ olsunlar.

Süleyman Soylu bakanımız da buradalar. Birlikte yeni yıla girelim istedim. İnşallah yeni yılın ülkemize, milletimize özellikle son iki yıldır zor sıkıntılı süreçlerden geçtik. Kardeşliğimize, dirliğimize katkıda bulunacağı güzel bir yıl temennisiyle hepinize teşekkür ediyorum’ diye konuştu.

Asgari ücret hakkındaki gelişmeler ve emeklilere yapılan katkılarla ilgili hatırlatmada bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ise,Tüm insanlık için hayırlara vesile olur temennisindeyiz. Bir şeyi ifade etmek gerekir ki 2015 yılında 2014 yıllında demokrasiyi, milli iradeyi seçimlerle doyasıya yaşadık.2015’te 1 Kasım’dan sonra 2019’a kadar milletimizin de hükümetimizin de aslında her birimizin hedefi Türkiye’nin arzu ettiği hem büyümeyi, hem gelişmeyi, hem üretimi, hem istihdamı, emeğin başkentinde Zonguldak’ta hep birlikte bir mesaj verelim istedik’ şeklinde konuştu.Zonguldak’ın önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Soylu, ‘Aziz milletimiz bilsin ki bu ülkede 1 Kasım’da Türkiye’nin yönetimini emanet ettikleri evlatlarını hem sıtkı sadakatle hem büyük gayretle kendilerine bırakılan emaneti en iyi şekilde temsil etmeye, çalışarak, gayret göstererek taşımaya hem de milletin bu büyük emanetini yarınlara götürmeye hep birlikte gayret içerisindeyiz.

enerji petrol medya -TÜRKİYE  - DÜNYA -  HABER ,HABERLER (2)seers cmp badge