Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriyeli Gazeteciler Heyetini Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriyeli Gazeteciler Heyetini Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi’nin Suriyeli gazeteciler heyetini Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü’nde kabul etti. Suriye’de yaşanan trajedinin tüm dünyayı etkilediğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgedeki kaostan beslenen terör örgütlerinin de ciddi bir sorun teşkil ettiğini vurguladı.


 

Kabulde, Suriye’de yaşanan dram karşısında Türkiye’nin neler yaptığını özetleyen bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriyeli konukları da tek tek dinledi. Türkiye’nin Suriyelilere yardım eli uzatmasından dolayı müteşekkir olduklarını dile getiren konuklar ise özellikle Suriye sınır bölgesinde gazeteci olarak yaşadıkları zorluk ve sıkıntıları aktarırken Cumhurbaşkanı Erdoğan da dinlediği bu zorluk ve sıkıntıları not etti.

Görüşmede Suriye’de yaşanan trajedinin, tüm bölgeyi, hatta tüm dünyayı etkilediğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, rejimin Suriye halkına yaptığı zulmün yanı sıra DAEŞ, El Kaide, PYD ve YPG başta olmak üzere bölgedeki kaostan beslenen terör örgütlerinin de ciddi bir sorun teşkil ettiğini vurguladı. Türkiye’nin hâlihazırda 2,5 milyon Suriyeliye ev sahipliği yaptığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk halkının ‘muhacir’ konumundaki Suriyeli kardeşlerine ‘ensar’ olma gayreti içinde olduğunu da söyledi.

enerji petrol medya -TÜRKİYE  - DÜNYA -  HABER -,HABERLER (1)seers cmp badge