Başbakan Davutoğlu, Cizre’de şehit düşen Topçu Üsteğmen Taşçı‘nın cenazesine katıldı

Başbakan Davutoğlu, Cizre’de şehit düşen Topçu Üsteğmen Taşçı‘nın cenazesine katıldı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit düşen Topçu Üsteğmen Uğur Taşçı, Başbakan Davutoğlu’nun da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Levent Camisi’nde düzenlenen törende, şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, musalla taşına konuldu. Şehidin babası Mehmet, annesi Emel ve eşi Esra Taşcı burada taziyeleri kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu da şehidin yakınlarına başsağlığı diledi.

İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran’ın ikindi vakti kıldırdığı cenaze namazının ardından, şehit Taşçı’nın cenazesi askerlerin omuzunda top arabasına konuldu.

Tören mangası ve askeri bando eşliğinde oluşturulan kortejle şehidin cenazesi bir süre taşındı. Korteje Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu da eşlik etti. Başbakan Davutoğlu şehidin babasının elini tutarak destek oldu. Sare Davutoğlu da şehidin annesi ve eşini teselli etti.

Cenazeye katılanlar Türk bayrakları açarak, “Şehitler ölmez vatan bölünmez, Ya Allah Bismillah, Şehidim hakkını bize helal et ve kahrolsun PKK” sloganı attı.

Şehidin cenazesi, toprağa verilmek üzere Yeniköy Şehitliği’ne götürüldü.

Cenaze törenine, şehidin yakınları ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve vatandaşlar katıldı.

Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı, -01 Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı, -02 Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı, -03 Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı, -04