Ahmet erdem | Shell&Turcas’a “İnovasyon Döngüsü” Ödülü

Ahmet erdem | Shell&Turcas’a “İnovasyon Döngüsü” Ödülü

İnovaLİG 2015’te ödüle layık görülen tek akaryakıt şirketi olan Shell&Turcas, “İnovasyon Yaşam Döngüsü ve Süreçleri”nde ödül alan ilk üç şirketten biri oldu.
Türkiye İhracatçılar Meclisi ile A.T. Kearney işbirliğinde gerçekleştirilen ve Türkiye’nin önde gelen inovasyon geliştirme platformlarından biri olan İnovaLİG 2015 Ödülleri sahiplerini buldu. 488 firmanın başvurduğu İnovaLİG 2015’te, ödüle layık görülen tek akaryakıt şirketi olan Shell & Turcas, “İnovasyon Yaşam Döngüsü ve Süreçleri” kategorisinde ödül alan ilk üç şirketten biri oldu.
İnovasyon kültürünün, özel sektör ve kamu nezdinde bir iş yapış biçimi olarak benimsenmesini amaçlayan Türkiye’nin en önemli inovasyon platformlarından İnovaLİG 2015 Ödülleri, İstanbul Kongre Merkezi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilen Türkiye İnovasyon Haftası etkinliği kapsamında düzenlenen törenle sahiplerini buldu. “İnovasyon Yaşam Döngüsü ve Süreçleri” kategorisinde üçüncülük ödülü, Shell&Turcas adına Shell Türkiye Ülke Başkanı ve Shell&Turcas Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erdem’e, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından verildi.

Bu yıl 488 firmanın başvurduğu İnovaLİG Ödülleri şirketlerin inovasyon yönetimi yetkinlikleri, inovasyon stratejisi, inovasyon organizasyonu ve kültürü, inovasyon yaşam döngüsü ve süreçleri, etkinleştirici faktörler ve inovasyon sonuçları olmak üzere beş farklı kategoride veriliyor.

Kazanılan ödül ile ilgili konuşan Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, “İnovasyon, Shell olarak çok önemsediğimiz bir olgu. Yenilikçi fikirlerin hem enerji hem de otomotiv sektöründeki değeri çok büyük. Bu anlamda bize layık görülen ‘İnovasyon Yaşam Döngüsü’ ödülü şirket olarak inovatif yaklaşımımızın, yeni fikirlere açık olduğumuzun bir göstergesidir” dedi.

AHMET ERDEM - SHELL - PETROL,ENERJİ,MEDYA,HABER

Gençleri inovatif fikirler üreterek enerji verimliliği yüksek araçlar tasarlamaya ve geliştirmeye teşvik etmek amacıyla bu yıl ilk kez Türkiye’de TİM ile işbirliği yaparak gerçekleştirdikleri Shell Eco-marathon Türkiye yarışmasında öğrencilerin gösterdiği başarıya da dikkat çeken Erdem, “Bu alana verdiğimiz önemin göstergesi olarak, bu yıl ilk kez Shell Eco-marathon etkinliğini TİM’in de desteğiyle Türkiye’ye taşıdık.

Bu sene Shell Eco-Marathon Türkiye’de öğrencilerimizin gösterdiği başarı hepimizin göğsünü kabarttı. Yarışmada dereceye giren takımların ödüllerinin İnovasyon Haftası’nda veriliyor olması da çok kıymetli ve anlamlı. Umuyoruz bu yıl ilk kez Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz ve bundan sonraki senelerde de gerçekleştireceğimiz bu etkinlik sayesinde daha nice mühendis ve biliminsanının yetişmesine katkı sağlamış oluruz” şeklinde konuştu.

Shell & Turcas, müşterilerini her işin odağında tutarak, yüksek kaliteli ve güvenli ürün/ hizmet sunmak amacıyla iş süreçlerinin “sürekli iyileştirilmesini” ve buna paralel olarak da hem kendisi hem de müşterileri için değer yaratmayı amaçlayan bir kültür ve çalışma şekli benimsiyor. İnovaLİG 2015’te kazanılan ödülle de tescillenen bu çalışma biçimi sayesinde, sürekli gelişimi günlük iş yapış şekli haline getiren Shell&Turcas, Shell’in faaliyet gösterdiği ülkeler arasında Türkiye’nin, “iş süreçlerini sürekli iyileştirme konusundaki olgunluk seviyesi” bakımından en yüksek ülke konumuna çıkmasını sağladı.

enerji petrol medya -TÜRKİYE - DÜNYA - HABER ,HABERLER -9888

 seers cmp badge