” Sakarya’ya 101 milyon liralık yatırım “

” Sakarya’ya 101 milyon liralık yatırım “

Sakarya’da 101 milyon lira değerindeki 9 projenin temeli atıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün, ”İşte buradaki 101 milyon liralık yatırım tam da AK Parti siyaset anlayışının güzel bir örneğidir” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek 101 milyon lira değerindeki 9 projenin temeli atıldı.

Adapazarı ilçesinde Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası bahçesinde düzenlenen törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, projelerin temelinin seçimden önce de atılabileceğini belirterek, “Ama bizim şöyle bir anlayışımız var. Bizim seçimle alakalı bir düşüncemiz, seçimle ilgili bir tavrımız yok” ifadesini kullandı.

AK Parti olarak seçim gününe bağlı bir siyaset anlayışı gütmediklerini vurgulayan Üstün, “Seçimlerden hemen sonra da kollarımızı sıvıyoruz ve işimizi yapıyoruz. İşte buradaki 101 milyon liralık yatırım tam da AK Parti siyaset anlayışının güzel bir örneğidir. Bunu bir kez daha ispatladığı için Büyükşehir Başkanımıza tebriklerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Üstün, 1 Kasım’da Sakarya’da yüzde 67,5 gibi güzel bir sonuç aldıklarını anımsatarak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Destekleyen vatandaşlarımıza sağ olsunlar diyoruz. Onlara ‘Merak etmeyin, bu oyların hakkını vereceğiz ve aldığımız oyları helal ettireceğiz’ demiştik. İşte aldığımız oy nasıl helal ettirilir bunun karşılığı bu hizmetlerle olur. Dolayısıyla biz 1 Kasım’da bu aldığımız oyun karşılığını bir bir şu anda vatandaşımıza ödemeye çalışıyoruz.”

“Şehrimizin yeniden imarı için çalışıyoruz”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da göreve geldikleri ilk günden bu yana Sakarya için birbirinden önemli projeleri hayata geçirdiklerini kaydetti.

Tamamlanan her bir yatırımın, hemşehrilerine dokunan her bir projenin, Sakarya’ya hizmet etme sevdalarını daha da arttırdığını vurgulayan Toçoğlu, “Seçim geldi, sonuçta yüzde 49,5 oy aldık, ‘hadi biraz dinlenelim’ diye bir şey demiyoruz. Şehrimizin yeniden imarı için, altyapı ve üstyapıda insanımıza dokunan projelerle yeni güzel günlere, yeni başlangıçlarla uyanmaya devam ediyoruz. 101 milyon lira değerindeki 9 yeni projenin şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Coş, Üstün ve Toçoğlu tarafından, “Pamukova İçmesuyu İnşaatı”, “AKOM”, “Katlı Otopark”, “Yeni İtfaiye Binası ve Sentetik Saha”, “Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi”, “Kocaali Kanalizasyon Hattı”, “Pamukova Yağmursuyu Hattı”, “Sapanca Üst Köyler İçmesuyu” ve “Kuzuluk İçmesuyu” projelerinin temeli atıldı.

enerji petrol medya -100444

SETMARİNE - ÇEŞME ,ALAÇATI, İZMİR - KİRALIK TEKNE ,YATseers cmp badge