İstanbul – Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde çalışmalar 24 saat devam ediyor.

İstanbul – Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde çalışmalar 24 saat devam ediyor.

Gelecek yıl tamamlanması beklenen ve İstanbul trafiğini rahatlatacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde çalışmalar 24 saat devam ediyor. Mega projedeki son durum denizden ve havadan görüntülendi.

Her iki yakadaki kulelerde deniz seviyesinden 304,5 metre yükseklikte betonarme imalatlar tamamlandı, geçici iskelelerin söküm işleri de devam ediyor.
Betonarme tabliye dış kenarlarındaki yaya yollarının (walkway) yapımı devam ederken, Avrupa yakasında 19 adet ve Asya yakasında da 19 adet olmak üzere 38 adet standart çelik tabliye segmenti ve 2 adet geçiş segmenti ile birlikte toplam 40 adet çelik tabliye segmenti yerleştirildi.

Geriye kalan 19 adet çelik tabliye segmentinin üretimi, halen Tuzla ve Altınova’daki tesislerde devam ediyor. İki yakayı birleştirecek olan bin 408 metre uzunluklu ana açıklıktaki tabliyenin 969 metresinin yapımı tamamlanırken, geriye 439 metre kaldı.

Ankraj bloğundaki betonarme imalatlar tamamlanırken, ana kablonun montaj işleri de devam ediyor. Kule semerleri ve dağıtım semerlerinin imalat ve montajları tamamlandı. Kediyolu (catwalk) yapımı ve kablo bileziklerinin üretimi tamamlandı ve şantiye sahasına nakledildi.

Askı halatlarının montajına da yakında başlanacak.

enerji petrol medya -100444

ÇEŞME - KİRALIK TEKNE,YAT - MAVİ YOLCULUK -A1 (3)seers cmp badge