Emine Erdoğan, Lider Eşleri ile Birlikte Rehabilitasyon Merkezini Ziyaret Etti

Emine Erdoğan, Lider Eşleri ile Birlikte Rehabilitasyon Merkezini Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte G20 Liderler Zirvesi kapsamında Antalya’da bulunan Emine Erdoğan, zirveye katılan ülke liderlerinin eşleri ile birlikte, Döşemealtı Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyaretinde Emine Erdoğan’a; Güney Afrika Cumhurbaşkanının eşi Tubeka Zuma, Azerbaycan Cumhurbaşkanının eşi Mehriban Aliyeva ile kızı Leyla Aliyeva, Malezya Başbakanının eşi Rosmah Binti Mansor, Zimbabve Devlet Başkanının eşi Grace Mugabe ve OECD Başkanının eşi Lulu Gurria da eşlik etti.

Rehabilitasyon merkezinde Emine Erdoğan ve beraberindekileri, Vali Muammer Türker’in eşi Filiz Türker, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel ve AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Enç karşıladı.

Her yaştan zihinsel, bedensel, işitme, görme, Otizm, konuşma ve özgün öğrenme güçlüğü çeken engelli çocukların eğitim gördüğü rehabilitasyon merkezinde kendisine çiçek takdim eden engelli çocuklara teşekkür eden ve onlarla fotoğraf çektiren Emine Erdoğan, konuk lider eşleri ile birlikte, merkezde rehabilitasyon eğitimi alan çocukların sunduğu vücut perküsyonu gösterisini ve piyano dinletisini izledi.

Gösterilerin ardından, merkezde eğitim alan işitme engelli çocuklar, işaret diliyle ‘Hoş geldiniz’ konuşması yapıp kendilerini tanıtarak, “Engelleri kaldıralım”, “Birlikte güzel şeyler yapabiliriz” mesajları verdi.

“BU TÜR REHABİLİTASYON MERKEZLERİNİN SAYISI ARTMALI”

Rehabilitasyon merkezinde yürütülen hizmetler hakkında bilgiler alan Emine Erdoğan ve lider eşleri, engelli çocukların tedavi edildiği fizyoterapi ve hidroterapi alanlarında incelemelerde bulundular. Emine Erdoğan merkezde hizmet veren yetkilileri tebrik ederek, yapılan çalışmaların önemine değindi ve bu tür eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin sayısının artması gerektiğini söyledi.

Konuk lider eşleri ile ve merkezde hatıra fotoğrafı çektiren Emine Erdoğan, burada eğitim gören çocuklara da çeşitli hediyeler verdi. Ziyaretinde Emine Erdoğan’a kızı Sümeyye Erdoğan, Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, ve Dışişleri Eski Bakanı ve Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun eşi Hülya Çavuşoğlu da eşlik etti.

Emine Erdoğan, zirveye katılan ülke liderlerinin eşleri ile birlikte - Antalya Türkiye - A23 Emine Erdoğan, zirveye katılan ülke liderlerinin eşleri ile birlikte - Antalya Türkiye - A24 Emine Erdoğan, zirveye katılan ülke liderlerinin eşleri ile birlikte - Antalya Türkiye - A26 Emine Erdoğan, zirveye katılan ülke liderlerinin eşleri ile birlikte - Antalya Türkiye - A27

Emine Erdoğan, zirveye katılan ülke liderlerinin eşleri ile birlikte - Antalya Türkiye - A30 Emine Erdoğan, zirveye katılan ülke liderlerinin eşleri ile birlikte - Antalya Türkiye - A28 Emine Erdoğan, zirveye katılan ülke liderlerinin eşleri ile birlikte - Antalya Türkiye - A31 Emine Erdoğan, zirveye katılan ülke liderlerinin eşleri ile birlikte - Antalya Türkiye - A33

Emine Erdoğan, zirveye katılan ülke liderlerinin eşleri ile birlikte - Antalya Türkiye - A34 Emine Erdoğan, zirveye katılan ülke liderlerinin eşleri ile birlikte - Antalya Türkiye - A40 Emine Erdoğan, zirveye katılan ülke liderlerinin eşleri ile birlikte - Antalya Türkiye - A41

enerji petrol medya -10044seers cmp badge