Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Hasadı Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Hasadı Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir Burhaniye’de engelli çocuklar için yapılan eğitim merkezi ve yapımı tamamlanan tesislerin açılışını gerçekleştirdikten sonra, eşi Emine Erdoğan ile birlikte bölgedeki bir zeytinlikte hasat yaptı; zeytinyağı üretiminin yapıldığı fabrikayı ziyaret ederek üreticilerle sohbet etti.

Zeytin hasadı ve bölgedeki mahsulün bu yılki durumu ile ilgili zeytinlik sahipleri ile sohbet eden ve kendilerinden bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, ardından zeytinyağı üretiminin yapıldığı bir fabrikayı ziyaret etti.

Burada, geleneksel eski sistem olan taş baskı sıkımı zeytinyağı üretimini ve dünyada kullanılan en yeni teknoloji olan ‘kontinü’ sistemle zeytinyağı üretim tesislerini gezen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yetkililerden her iki üretim yöntemi ile ilgili bilgi aldı. Tesisin gezilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve beraberindekiler, tesisin sahipleri ve yöneticileri tarafından uğurlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir Burhaniye’ 12Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir Burhaniye’ 122Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir Burhaniye’ 12223Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir Burhaniye’ 12232Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir Burhaniye’ 122332enerji petrol medya -TÜRKİYE- HABER GAZETESİ (2)seers cmp badge