Bize durmak, yorulmak yakışmaz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ”Bırakın diğerleri yorulsun, bırakın onlar dinlensin, bırakın onlar kenara çekilsinler. Bize yorulmak yakışmaz, bize durmak yakışmaz, bize bir an dahi millet hizmetinden geri durmak yakışmaz” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Topkapı Sarayı’nda düzenlenecek 2014 Yılı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni’ne katılmak üzere özel uçak “ANA” ile İstanbul’a geldi.

Atatürk Havalimanı’nda kendisini bekleyen vatandaşlara seslenen Davutoğlu, “Bu seçimin mağlubu yoktur, hiç kimseyi dışlamadık, dışlamayacağız. Bu seçimin galibi vardır. Bu seçimin galibi, bütünüyle 78 milyon vatandaşımızdır, aziz milletimizdir, ülkemizdir, demokrasimizdir ve bu seçimlerin galibi AK Parti kadrolarının millet aşkıdır” dedi.

Vatandaşların, ülkeye hizmet iradesine sahip olanlarla günlük siyaset yapanlar arasındaki farkı gördüğünü ifade eden Davutoğlu, şöyle konuştu:

“Milletimiz, bu millete, bu ülkeye samimiyetle hizmet iradesine sahip olanlarla günlük siyaset yapanlar arasındaki farkı gördü. Milletimiz, bu ülkeye aşkla bağlı olanlarla seçim hükümetine dahi bakan vermekten kaçınanları gördü. Aşk, samimiyet, dava deyince akla AK Parti gelir. Birlik, dirlik, kardeşlik deyince akla AK Parti gelir.”

“Millet güvenini gösterdi”

Seçmenin, AK Parti’ye güvenini sandıkta gösterdiğine dikkati çeken Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Milletimiz, hamdolsun 3 Kasım 2002’de 1,5 yıllık bir partiye yüzde 34,5 bir oyla o zaman iktidarı, ilk iktidarı vermişti. Sonra oylarımız hep yükseldi. Nice seçimlerden hep başımız dik çıktık. Şimdi 14 yıl sonra tekrar 2011 oranlarına ulaşarak, dünya demokrasi tarihinde böyle bir şey yoktur, 14 yıl iktidardan sonra 13 yıl, tekrar bu sefer yüzde 49,5’la bize millet güvenini gösterdi. Hiç kimsenin kalbini kırmadık, hiç kimseyi üzecek tek bir kelam etmedik. Hiç kimseye bu yenilgi dolayısıyla tepeden bakmadık. Bizim için iki grup vatandaşımız vardır; bugün AK Parti’ye oy verenler, yarın verecek olanlar.”

AK Parti’ye, yorulmanın yakışmayacağını vurgulayan Davutoğlu, “Bırakın diğerleri yorulsun, bırakın onlar dinlensin, bırakın onlar kenara çekilsinler. Bize yorulmak yakışmaz, bize durmak yakışmaz, bize bir an dahi millet hizmetinden geri durmak yakışmaz” dedi.

BÜYÜYEN TÜRKİYE -A47

enerji petrol medya -10044seers cmp badge