Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 77. Yıl Dönümü

Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 77. Yıl Dönümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77. yılında Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı.

Anıtkabir’deki tören, saat 08.55’de devlet erkânının Aslanlı Yol’da yürüyüşü ile başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki devlet erkânı, Anıtkabir’de saat 09.05’te Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Misak-ı Millî Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı ve şunları yazdı:

“Aziz Atatürk, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin banisi olarak vefatınızın 77. yıl dönümünde şahsınızı bir kez daha hürmetle yad ediyoruz. Cumhuriyetimizin ilanının 92. yıl dönümünü geride bıraktığımız bu dönemde, bize işaret ettiğiniz ‘muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma’ hedefi doğrultusunda tüm gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz. ‘Dahili ve harici bedhahlara’ rağmen Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023 yılı için belirlediğimiz hedeflere ulaşarak vasiyetinizi yerine getirmiş olacağız.

Bu vesileyle şahsınız ve silah arkadaşlarınızla birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti, inşallah ilelebet payidar kalacaktır. Ruhun şad olsun.”

Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 77. Yıl Dönümü -A70 Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 77. Yıl Dönümü -A68 Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 77. Yıl Dönümü -A66 Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 77. Yıl Dönümü -A65

 

Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 77. Yıl Dönümü -A609 Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 77. Yıl Dönümü -A698

enerji petrol medya -TÜRKİYE



seers cmp badge