81 ilden gelen öğretmenler Anıtkabir’de

81 ilden gelen öğretmenler Anıtkabir’de

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden gelen öğretmenlerle Anıtkabir’i ziyaret etti.

Avcı başkanlığındaki bakanlık bürokratları ile öğretmenlerden oluşan heyet, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi.

Bakan Avcı’nın mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Avcı, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Avcı, deftere şunları yazdı:

“Aziz Atatürk, milli eğitim tarihimizde bir dönüm noktası olan Millet Mekteplerinin kuruluşu için hazırlanan talimatname, bundan tam 87 yıl önce 24 Kasım 1928 günü yürürlüğe girmiş ve Millet Mekteplerinin Genel Başkanlığını ve Başöğretmenliğini üstlenmiştiniz. Şimdi bu güzel günü anmak üzere yurdumuzun fedakar öğretmenleriyle bir kez daha huzurunuzdayız. İftiharla ifade etmek isterim ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti, her geçen gün daha da güçlenen bir ülke olarak dünya sahnesinde hakkettiği yeri almaktadır.

Cumhuriyetimizin maarif davasına gönül vermiş olan biz öğretmenler, milli eğitimimizi günümüz dünyasının gereklerine uygun hale getirmek için gece gündüz büyük bir gayretle çalışıyor ve Türkiye Cumhuriyeti’ni geleceğe taşıyacak olan çocuklarımızı, çağın gereklerine cevap verecek donanımla yetiştirmeyi en büyük görev addediyoruz. Ruhunuz şad olsun.”

enerji petrol medya -TÜRKİYEseers cmp badge