Biz düzeltmeye, onlar bozmaya çalıştı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “13 yıl boyunca biz ülkeyi büyütürken muhalefet bütün bu başarıların önüne engel çıkardı. Biz düzeltmeye çalıştık onlar bozmaya çalıştı. Biz kolaylaştırdık onlar durmadan engeller çıkardı.” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Biz, o eski Türkiye’yi yerin 7 kat altına gömdük. Kimsenin de oradan çıkarmasına izin vermeyeceğiz. 28 Şubat zihniyeti 7 kat yerin altındadır. 12 Eylül zihniyeti, 17-25 Aralık’ta yapılmak istenen darbeyi, o darbeyi savunan zihniyeti 7 kat yerin altına gömdük” dedi.

Davutoğlu, Malatya mitingde, Türkiye’nin artık kendi kararlarını kendisinin verdiğini, birilerinin ağzından çıkacak söze değil sadece ve sadece milletine baktığını, milletiyle yürüyüp, milletini geleceğe hazırladığını söyledi.

Alandakilerin enerjisine dikkati çeken Davutoğlu, “Siz hiç yorulmak bilmez misiniz? Dur durak bilmez misiniz? Maşallah Malatya. Bakın bu kadar yorucu günlerden geçiyoruz, Malatya’ya geldik mi tekrar enerji buluyoruz. Şarj oluyoruz. Bizim bir şey söylememize gerek yok. Malatya meydanı söylenmesi gereken şeyi söylüyor” diye konuştu.

Türkiye’nin gücünden, çalışma azminden, sağlam iradesinden, milletin kendisini yönetmesinden ve AK Parti’den rahatsız olanların bulunduğuna dikkati çeken Davutoğlu, “Bizim çelik irademiz olmasaydı Türkiye’yi defalarca dize getirmiş olacaklardı. Bu harekete darbe yaptılar durduramadılar. ‘Gezi’ dediler durduramadılar. 17-25 Aralık, ‘Kobani provokasyonu’ dediler durduramadılar. Partiyi kapatmak istediler durduramadılar” ifadesini kullandı.

“Biz düzeltmeye çalıştık, onlar bozmaya çalıştı”

Meydandakilerin, “Kıskananlar çatlasın” sloganları üzerin Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Doğru, kıskananlar çatlasın ama sandıklarda oy oy patlasın AK Parti için inşallah. Onlar çatlasın, sandıklar patlasın inşallah. Allah sizlerden razı olsun. Bu ülkeyi bu hainlere yedirmediniz. Büyütüp beslediğiniz, bugünlere getirdiğiniz partinizden hiç vazgeçmediniz. Sandıklara gittiniz, öz evlatlarınızı, AK Parti kadrolarını hep desteklediniz.

Biz, o eski Türkiye’yi yerin 7 kat altına gömdük. Kimsenin de oradan çıkarmasına izin vermeyeceğiz. 28 Şubat zihniyeti 7 kat yerin altındadır. 12 Eylül zihniyeti, 17-25 Aralık’ta yapılmak istenen darbeyi, o darbeyi savunan zihniyeti 7 kat yerin altına gömdük. AK Parti sizin teveccühünüzle girdiği her seçimden açık ara birinci çıktı. Siz de şahitsiniz ki Allah’a hamd olsun biz de sizleri hiç mahcup etmedik. Bu ülkeyi dünyanın her yerinde başı dik bir şekilde savunduk mu? 13 yıl boyunca biz hep bu al bayrağı zirvelere taşımaya çalıştık. 13 yıl boyunca biz ülkeyi büyütürken muhalefet bütün bu başarıların önüne engel çıkardı. Biz düzeltmeye çalıştık onlar bozmaya çalıştı. Biz kolaylaştırdık onlar durmadan engeller çıkardı. Peki ne oldu? Önce Allah’ın sonra da sadece ve sadece milletin dediği oldu. Hiçbir şeyi engelleyemediler.”

Davutoğlu, Türkiye’nin büyüyen, zenginleşen her alanda şaha kalkan bir ülke olduğunu, huzurun refahın tadını alan milletin artık geriye dönmeyeceğini dile getirdi.

“Allah bir tek gencimizin dahi acısını göstermesin”

“Tüm partilere bir kez daha seslenmek istiyorum. Artık herkes aklını başına alsın milletin iradesine saygı duysun” diyen Davutoğlu, şunları kaydetti:

“7 Haziran’dan sonra bunlar, ‘AK Parti karşısında bir blok oluşturuyoruz. Artık AK Parti iktidardan gidiyor’ dediler. Ellerine kına yaktılar ama AK Parti’yi Türkiye siyasetinden dışlamak mümkün mü? Malatyalılar meydanları doldururken onların partisini Türk siyasetinden dışlamak mümkün mü? Yapamadılar, yapamayacaklar. Bundan sonra Türkiye’nin siyasetinde sadece ve sadece milletin dediği olur. 7 Haziran’da millet partilere ‘bir araya gelin, uzlaşın’ dedi. Siz şahitsiniz 7 Haziran akşamı AK Parti’nin demokrasi balkonundan dedim ki bu milleti hükümetsiz bırakmayacağız. Bu vatan, bayrak, millet ve dava uğruna canımız da her varlığımızda feda olsun.

Gençler, sizi yaşatmak, sizi geleceğe hazırlamak için çalışıyoruz. Allah bir tek gencimizin dahi acısını göstermesin. Gerektiğinde her şeyimizi feda ederiz ama bir tek gencimizin annesinin gözünden dökülecek yaşı hiçbir şeye değişmeyiz. Biz ilk andan son ana kadar milletin sözünün gereğini yapmak için çaba gösterdik ama olmadı. Kimileri ‘blok’, kimi ‘hayır’, kimi ‘terör’ dedi. Biz ise sadece Türkiye dedik. CHP ‘blok’ dedi, MHP, Devlet Bahçeli ise her şeye ‘hayır’ dedi. Selahattin Demirtaş ise ‘terör’ dedi. Şiddete çağırdı milleti, ayaklanmaya çağırdı gençleri.

BÜYÜYEN TÜRKİYE -A48

enerji petrol medya - ANKARA TÜRKİYEseers cmp badge